Skóra wrażliwa i bariery skóry


wrażliwa skóra
Coraz więcej ludzi wykazują zwiększoną wrażliwość skóry, szczególnie na twarzy, z niepożądanymi reakcjami na kosmetyki i przybory toaletowe. Wrażliwa skóra wykazuje widoczne oznaki podrażnienia, takie jak rumień, skalowanie, pieczenie, swędzenie, pieczenie i ucisk, po zastosowaniu kosmetyków i pielęgnacji ciała.

Została również zaobserwowana większą częstość występowania wyprysku atopowego u osób o wrażliwej skórze.

 

Badanie wykazało, że 50% kobiet i 40% mężczyzn uważało się za osoby mające wrażliwą skórę. Skóra wrażliwa reaguje bardzo szybko dyskomfortem na działanie czynników środowiskowych, takich jak słońce, zanieczyszczenia, zimną pogodę i składniki chemiczne kosmetyków. Najbardziej wrażliwą warstwą skóry na zmiany w środowisku, środki do pielęgnacji skóry i kosmetyki, jest najbardziej zewnętrzna warstwę naskórka również znana jako barierę skóry.

kosmetyki

W badaniach naukowych, nadwrażliwość na bodźce wrażliwej skóry była skorelowana ze zwiększoną przepuszczalność bariery skóry. To upośledzenie funkcji bariery skóry jest spowodowane brakiem równowagi wewnątrzkomórkowej lipidów w tej warstwie. Niska zawartość czynnika wzrostu nerwu obserwowano również na barierze skóry w przypadku skóry wrażliwej. Brak tego współczynnika możne łatwo spowodować zapalenie skóry. Zatem nieodpowiednia jakość bariery skóry może być związana z wrażliwością skóry.

Prawidłowa pielęgnacja bariery skórnej jest kluczowa dla utrzymania długoterminowej zdrowej skóry. Ważne jest, aby dbać o swoją barierę skórną w młodszym wieku. Im szybciej zaczniesz dbanie o skórę, tym lepszy będzie wiek skóry

Bariera skóry jest kluczem do zdrowej skóry i może być związana z atrakcyjnym wyglądem, gdy utrzymywana jest właściwa pielęgnacja.

Właściwa pielęgnacja bariery skórnej powinna zawierać oczyszczenie, nawilżenie i ochronę warstwy.

Właściwa zawartość lipidów i właściwe nawilżenie bariery skóry mogą być osiągnięte za pomocą środków nawilżających bogatych w istotne lipidy. Podsumowując: wrażliwość skóry można przezwyciężyć, gdy odpowiednią pielęgnację bariery skóry utrzymuje się w młodym wieku, jako terapię zapobiegawczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *